Oferta sklepu Komtechnik.pl

Wózki Widłowe

Pługi wirnikowe

Pługi

Posypywarki

Zamiatarki małe

Kosiarka

Przyczepy

Śmieciarki

Zamiatarki duże

Pojazdy

Jaki model wybrać ?

Porady eksploatacyjne, paliwo, adBlue, oleje, smary, spalanie, itp.

Jaki model wybrać ?

Postprzez arnold » 01 Paź 2011, 17:43

Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Trafiłem tutaj, poniewarz zastanawiam sie nad kupnem Unimoga. Chciałbym urzywać go do utrzymania dróg zimowego i letniego, czyli odśnierzanie, koszenie itp. Zastanawiam sie jakie są koszty utrzymania takiego samochodu, nie wiem także jaki model wybrać. Interesuje mnie generalnie najbardziej uniwersalny, czyli taki, żebym mógł założyć pług, posypywarkę, kosiarkę na wysięgniku oraz inny tego typu sprzęt. Generalnie sobie już wypatrzyłem coś na allegro PROPOZYCJA NR 1 http://otomoto.pl/mercedesbenz-unimog-406-A95567.html PROPOZYCJA NR 2 http://otomoto.pl/unimog-v90-kiper-wyjs ... 22548.html rozbierzność w cenie jest naprawde spora i nie wiem czy warto dołożyć te pieniądze. Chciałbym także poznać główne różnice w tych dwóch modelach. Za pomocne informacje z góry serdecznie dziękuje....
arnold

Re: Jaki model wybrać ?

Postprzez Jacek » 02 Paź 2011, 10:21

Generalnie radzę skłonić się ku nowszemu modelowi czyli opcja nr.2. Logika jednak nakazuje pojechać na miejsce i sprawdzić stan tego pojazdu.

Oba pojazdy mają wyjścia hydrauliczne więc napędzisz i pług i posypywarkę. Unimog nr. 1 ma już zamiatarkę i pług więc teoretycznie dokupisz posypywarkę i masz kpl. Sprawdź tylko czy on jest w stanie jeszcze pracować.

Co do kosiarki na wysięgniku to żaden z tych Unimogów nie posiada ramy przeciwskrętnej. Jest ona konieczna to stabilnej jazdy podczas koszenia. Bez niej przechyły przy rozłożonym ramieniu są duże.
"Biegnę, biegnę i ciągle mało czasu"
Awatar użytkownika
Jacek
Administrator

Miejscowość: Staniowice (ok.Kielc)

Postprzez KrzysiekDr » 02 Paź 2011, 16:40

zależy w jakim terenie zamierzasz odśnieżać ale na pewno auto powyżej 120 koni najlepiej 160 . Druga sprawa wywrot minimum 2,5 metra żeby wsadzić jakaś sensowna piaskarkę ok 2m3 . Utrzymanie auta hmm można otwarcie powiedzieć ze nie jest tanie przykłaowe ceny czesci pompa wody 1900zł , pompa hyruliczna 4000-5000zł itd.
Pawłowski
KrzysiekDr

Miejscowość: Małopolska

Postprzez arnold » 02 Paź 2011, 20:04

Nie za bardzo wiem jak wyglada rama przeciwskrętna. Czy jest możliwość zamontowania tego na te unimogi? Chciałem też zapytać z jakim spalaniem liczyć się pod obciążeniem przy odśnierzaniu. Jakie są najczęstrze usterki?
arnold

Postprzez Jacek » 03 Paź 2011, 21:27

Jutro postaram się podesłać jakieś foto takiej ramy. Da się taką domontować jak najbardziej. A chodzi o to by zblokować na czas koszenia, ramę Unimoga z przednią osią "mostem" tak, by całe obciążenia na boki przenoszone były na sztywno na koła, zdejmując obciążenie ze sprężyn zawieszenia.
Awatar użytkownika
Jacek
Administrator

Postprzez KrzysiekDr » 05 Paź 2011, 18:27

Co do spalania przy odśnieżaniu to nie mam przelicznika i nie dojdę nigdy hehe droga drodze nierówna na jednym odcinku jade 8 na drugim mi 2 brakuje :mrgreen:
Pawłowski
KrzysiekDr

Miejscowość: Małopolska

Postprzez Jacek » 07 Paź 2011, 13:25

Ja miałem na myśli przednią oś... Ale nie mogę znaleźć zdjęcia. Na pewno umieszczę
Awatar użytkownika
Jacek
Administrator

Postprzez Jacek » 24 Lis 2011, 23:53

Obiecane zdjęcia ramy przeciwskrętnej (skrętnej) producenci wysięgników mają takie w swoich ofertach.
Te ramy sa dedykowane do Unimoga. Producent Mulag
Image

Image
Image

Do nowszych Unimogów
Image
Awatar użytkownika
Jacek
Administrator

Postprzez Jacek » 25 Lis 2011, 10:43

Nie nie posiadam ale na zdjęciu nr.3 widać uchwyty do przedniego mostu. A na rysunku nr4 widać mocowania po bokach i one są przykręcane do czołownicy fabrycznej Unimoga w wersji komunalnej. Ten sworzeń widoczny na zdjęciu nr2 oraz na rysunku służy do zblokowania mostu napędowego z ramą. Trzeba by poszperać na stronach Mulaga bo on ten rysunek jest z jego strony.
Awatar użytkownika
Jacek
Administrator

Postprzez tymon4x4 » 11 Sty 2012, 07:06

a guzik prawda lepszy jest 406-416 bądź jak kto woli 406.200 a nie tam 424 to po pierwsze apetyt ma na paliwo 160 koni do odśnieżania ?
Serwis wszystkich tych nowszych i nadal używanych samochodów jest droższy o 2/3 niż tych starszych modeli wszystko można kupić nowe do starszych modeli serii 406 i pochodnych w końcu to mercedes byle nie kupować w Kielcach ceny kosmos :mrgreen:
modele starsze maja mniejsza kabinę jest ciasno ja mam 182 wzrostu i daje rade im cały dzień pracować po drugie widoczność jest lepsza auto jest zgrabniejsze i wiem co mówię bo mam tez 424 u 1200 i tamten tak komfort jest ale trzeba się wychylać do przodu aby coś zobaczyć np gdy się odśnieża wąskie uliczki mniejszy jest zgrabniejszy daje rade OM352 wolnossacy mało pali i daje rade nie zależnie czy ma 85 czy 115 koni bo tak naprawdę ważna w tych modelach jest skrzynia biegów , hydraulika daje rade napędzić plug i pisarskie i wszystko chodzi na jednej pompie i fabrycznym rodzielaczu 2 sekcyjnym .
hamulce są tylko wspomagane powietrzem wiec jak zamarznie powietrze lub pęknie przewód da rade jechać , wszystko proste mosty mocne nie ma znaczenia czy hamulce tarczowe i bębnowe obydwa systemy dają rade a nawet awaria cylinderków przy bębnowych hamulcach jest tańsza w serwisie niż tarczowych ( tanie tylne zaciski po byku hahaha ) pisakarke bym wybrał 2metry sześcienne firmy EPOKE bo są proste w naprawie i niema co się popsuć, w dodatku to taśmówka oszczędna , co do pługu i innych urządzeń osprzetowych to ALFRED wystarczy .
Nie używam moich unimogów do koszenia wiec nie będę o tym pisał w kwestii odśnieżania napisałem to co wiem z 4 letniego doświadczenia .
tymon4x4

Miejscowość: skarżysko kamienna

Następna

Wróć do Porady eksploatacyjne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Wózki Widłowe | Pługi wirnikowe | Pługi | Posypywarki | Zamiatarki małe | Kosiarka | Przyczepy | Śmieciarki | Zamiatarki duże | Pojazdy |
Multihog | Hako Polska | Berti | Eco Technologies | Trilo | Caster | Pronar | Hydromann | Dobrowolski | HYDROG |