Oferta sklepu Komtechnik.pl

Wózki Widłowe

Pługi wirnikowe

Pługi

Posypywarki

Zamiatarki małe

Kosiarka

Przyczepy

Śmieciarki

Zamiatarki duże

Pojazdy

Tabliczka znamionowa VIN - info o danym egzemplarzu.

Historia Unimoga, modele

Tabliczka znamionowa VIN - info o danym egzemplarzu.

Postprzez Walter » 12 Lip 2012, 07:47

WItam Was.

Mam pytanie odnośnie tabliczki i VIN'u. Czy posiadając takową mogę gdzieś odgrzebać w sieci
informacje co dany egzemplarz miał wyjeżdżając z fabryki ? A jeśli nie to gdzie znajdę
rodzaje silników które były montowane np. w latach 60'.

Dziękuję i pozdrawiam
Walter

Miejscowość: Kotlina Kłodzka

Re: Tabliczka znamionowa VIN - info o danym egzemplarzu.

Postprzez Walter » 21 Lip 2012, 13:58

szukam i szukam, gdzieś mi zginęło zdjęcie tabliczki, jak znajdę to podeślę, ale chodzi o 411 C- agrar, tabliczka była zniszczona i rok produkcji zatarty, mam książkę "Unimog Alle modelle seit 1948" ale nie wiele z niej wyciągnąłem, mam też książkę serwisową 411 TYP C ale z 1958 roku, a moje zainteresowania są w latach 60'. Pewnie nie wiele podpowiedziałem.

Pozdrawiam
Walter

Postprzez Jacek » 15 Paź 2012, 06:31

Kolego jak wyszło z tą tabliczką.... Dokończ temat. Mamy zaktualizowane forum teraz powinno już nie być śmieciowych tematów.
"Biegnę, biegnę i ciągle mało czasu"
Awatar użytkownika
Jacek
Administrator

Miejscowość: Staniowice (ok.Kielc)

Postprzez Walter » 15 Paź 2012, 23:27

Witam i przepraszam za milczenie , temat na dniach się rozwiąże gdyż na przestrzeni tygodnia powinien dotrzeć do mnie
pojazd z ową tabliczką. Wtedy ocenie jej czytelność i poślę zdjęcia. Więc proszę o cierpliwość.
Walter

Postprzez Walter » 06 Lis 2012, 23:28

Witam po przerwie. Jest już z nami oczekiwany 411. Pierwszy raz na żywo robi wrażenie.
Ale powracam do tabliczki. Załączam zdjęcie. Wygląda na spreparowaną. W sieci wszystkie ładne a ta
jakaś "niefabryczna". Rok ktoś scyzorykiem wyskrobał. Z wyglądu oceniam na 1962-4 ale moje źródła
troszkę tu są niedokładne. Może przeszedł parę zmian w swoim życiu dlatego ciężko mi go dopasować.
Poszukuję klasycznej instrukcji obsługi,choćby PDF, za to mam jak wspominałem książkę serwisową z 1958. Powoli
zaczynam się za niego zabierać ale na razie poszły płyny i inne rzeczy podstawowe. Do celowo chciałbym
żeby odśnieżał bo teren bardzo trudny zimowo. Jeśli ktoś ma pomysł jak to ugryźć rozsądnie finansowo
to będę wdzięczny. Za wszelakie informacje o tym modelu i remontach związanych z nim, będę wdzięczny.
Pozdrawiam.

_DS_5591.jpg
_DS_5564.jpg
_DS_5540.jpg
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Walter

Postprzez Walter » 17 Lis 2012, 21:50

Oj widzę że to chyba martwe forum, albo w muzeum się nikt nie bawi. Poproszony dokończyłem wątek.

Pozdrawiam
Walter

Postprzez Jacek » 18 Lis 2012, 15:26

Sądząc po wizytach 242 razy to nie jest chwytliwy temat na to wychodzi. Ni jak się to ma do tego co ja uważam, gdyż bardzo mnie ciekawią wszelakie informacje o starszych Unimogach. Myślę, że nie tylko mnie.. Większość klubowiczów jakaś taka nieśmiała jest.
Awatar użytkownika
Jacek
Administrator

Postprzez Walter » 18 Lis 2012, 17:18

Dobra to ja nieśmiało zadam pierwsze pytanie, czy ktoś do OM 636 VI U z lat 50/60 montował świece żarowe i czy coś takiego jak w poniższych linkach dobrze się sprawdzało.

http://www.mojeczesci.com/partscatalogu ... ~6016.aspx

http://www.ebay.de/itm/Original-Gluhker ... 5ae8a2fac6

Pozdrawiam
Walter

Postprzez Jacek » 19 Lis 2012, 09:14

Nie znam nikogo kto mógł montować świece do tego modelu. Ale ja sam montowałem kiedyś do Ursusa c360. Pomaga na pewno więc jeśli masz ambicje to zakładaj.
Awatar użytkownika
Jacek
Administrator

Postprzez Walter » 19 Lis 2012, 21:26

Dzięki spróbuje i opowiem o efektach. Ponawiam pytanie czy ktoś może zna miejsce w sieci gdzie można wygrzebać instrukcję obsługi
do 411.
Walter

Wróć do Unimog - historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Wózki Widłowe | Pługi wirnikowe | Pługi | Posypywarki | Zamiatarki małe | Kosiarka | Przyczepy | Śmieciarki | Zamiatarki duże | Pojazdy |
Multihog | Hako Polska | Berti | Eco Technologies | Trilo | Caster | Pronar | Hydromann | Dobrowolski | HYDROG |